kufry i skrzynie drewniane

Jak wprowadzić styl prowansalski do wnętrza?
Chcąc wnieść styl prowansalski do swoich wnętrz musimy pamiętać, iż aranżacje w tym stylu potrzebują odpowiedniej powierzchni i wystarczająco dużo światła, w innym wypadku nie prezentują się już tak efektownie.
Nie znaczy to iż nie można przemycić jakiś fragmentów stylu prowansalskiego do małego mieszkanka w mieście. Nie należy wtedy jednak z nimi przesadzać żeby nie wykonać karykatury aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając drobne mieszkanie, powinniśmy zadecydować się na bardziej minimalistyczne typy mebli, jakie wyłącznie łagodnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami albo delikatną ornamentyką.
Styl prowansalski cechuje się utrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością powiększy optycznie niewielkie mieszkanie oraz nada mu świeżości. Dzięki zastosowaniu kilku dodatków , odpowiedniej zastawy jadalnej i tekstyliów, dopełnimy wystrój i nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy reprezentatywne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa uwypukla styl prowansalski wyprowadza się z regionu Prowansji w południowej Francji. Umeblowanie w stylu prowansalskim mają okrojoną, ale wielce specyficzną ornamentykę. Są wytłaczane lub frezowane, czasem z rzeźbiarskimi smaczkami nawiązującymi do natury. Przede wszystkim do roślin występujących w rejonie Prowansji takich jak gałązki oliwne, lawenda, albo winorośle.http://stylprowansalski.pl/