Czym są pompy zębate, i w czym one nam się przydają?

Czym są pompy zębate, i w czym one nam się przydają?

Pompa zębata przynależy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwóch z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu

polegają na rotacji dwóch jednakowo wyglądających kół zębatych, które to są ułożone w możliwie jak najściślejszy tryb we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się wewnątrz komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych zagarniana bez przeszkód do przestrzeni znajdującej się zupełnie między zębatkami naszych kół które następnie są one transportowane bezpośrednio do komory tłocznej całej pompy, rzecz jasna pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane przez czynniki znajdujące się poza naszą pompą.

Pompy zębate należą do rodzaju pomp

które owe charakteryzują się prostą konstrukcją, niewielkim stopniem skomplikowania działania także idącej w parze z tym dużą niezawodnością. Pompy te należą do pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się wewnątrz komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 do prawie 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy policzyć zestawiając ze sobą biegłość naszej pompy wraz z jej efektywność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów jakie mogą wykonać pompy zębate od blisko 500 do 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna od przede wszystkim jednego czynnika którym owym którym jest wysoka temperaturawysoko podwyższona temperatura cieczy znajdującej się w środku naszej komory ssawnej.

Promocja

Nasza firma www.all-pumps.pl może bez wątpienia pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych a także bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku z naszym ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!