Czym są domy energooszczędne?

Czym są domy energooszczędne?

Zacznijmy może od tego że domy energooszczędne są jak sama definicja wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób że domy te pochłaniają począwszy od czterech aż do pięciu poziomów mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu aniżeli zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one raptem od 5% do 6% więcej niż zwyczajne domy, a jeszcze 4 lata temu były wcześniej o 10% droższe w zestawieniu do zwyczajnych murowanych domów, przez lata intratność w skali oszczędności jeśli chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, coraz więcej osób decyduje się na ów krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy coraz bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu redukcje tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok w czasie gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:

• Mają zagwarantowaną niebywale dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają nieomal całkowity brak mostków termicznych,
• Mają sprawny model wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o niezmiernie wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowo domy energooszczędne

zużywają nieprzeciętnie małą dawkę energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się to gdyż z powodu jak w największym stopniu ukróconego do minimum stopnia zużycia prądu z oświetlenia oraz z urządzeń elektrycznych. To w ogóle powoduje także znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itd. tudzież dąży się on stosować jak największej ilości energii odnawialnej takich jak promienie słoneczne, wiatr czy też energia gruntowa.

Promocja

Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość i niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!