Czy jest jakiś sposób na opryszczkę?

Czy jest jakiś sposób na opryszczkę?

Opryszczka na ustach to troska nie tylko kobiet jednak także mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może nastąpić w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd jak również odpychający wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV tudzież jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, a dokładnie Herpes simplex virus to wirus, który powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest dość powszechne zaś w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje ani jeden przepis na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, że jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę trzeba leczyć oraz zadbać o to, tak aby nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus często zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Wp-cosmetics.pl?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu ewentualnie przecieranie cebulą może uczynić rozsianie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką wypada począć od wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd i pieczenie skóry. Aby ograniczyć okres trwania infekcji powinno się zastosować preparaty wysuszające tudzież chroniące przed nawrotem choroby. Warto zwrócić uwagę, czy krem na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na wyciszenie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje nagminność występowania opryszczki, a możliwe że nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, czyli inaczej jak dbać o usta narażone na infekcję.

Niestety w dalszym ciągu nie istnieje metoda na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy współcześnie pracują nad szczepionką przeciwko wirusowi HSV. Do tego czasu można zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje ryzyko wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest również krem przeciw opryszczce Spirularin, który chroni wargi przed szkodliwymi czynnikami tj. promieniowanie uv i zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, obejmujący naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji tudzież dba o odpowiednie nawilżenie ust.