Co to jest dom energooszczędny?

Co to jest dom energooszczędny?

Zacznijmy może od tego że domy energooszczędne są jak sama definicja wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób iż domy te pochłaniają począwszy od czterech do pięciu poziomów mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu niż zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one zaledwie od 5% do 6% więcej niż zwyczajne domy, a jeszcze 4 lata temu były wcześniej o 10% droższe w zestawieniu do zwyczajnych murowanych domów, przez lata intratność w skali oszczędności gdy chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, coraz więcej osób decyduje się na ów krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy jeszcze bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu zredukowanie tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok w czasie gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:

• Mają zagwarantowaną niesłychanie dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają prawie absolutny brak mostków termicznych,
• Mają sprawny całokształt wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o ogromnie wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowo domy energooszczędne

zużywają nieprzeciętnie małą dawkę energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się tak gdyż z powodu jak najbardziej ukróconego do minimum zużycia prądu z oświetlenia a także z urządzeń elektrycznych. To wszystko powoduje zarówno znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itp. tudzież dąży się on wykorzystywać jak największej ilości energii odnawialnej jak choćby promienie słoneczne, wiatr czy także energia gruntowa.

Promocja

Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość i niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!